Aydıncık Plajı

Aydıncık (Kefaloz) Plajı Gökçeada’nın en ünlü plajı. 1200 mt. uzunluğundaki altın renkli, ince kumu ile yazın adada en çok tercih edilen plaj burası. Son yıllarda özellikle Bulgar sörfcülerin Aydıncık Plajı’nı keşfetmeleriyle burası bir sörf merkezi olma yolunda ilerliyor.

Laz Koyu

Laz Koyu, Gökçeada’nın güney kıyısında, ufak, şirin bir koy. Gökçeada merkezden araba ile 20 km. mesafede.

Yuvalı Plajı

Adanın güney kıyısında, Yuvalı diye anılan iki güzel koya Adalet, Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıklarının tesisleri kurulmuş yıllar önce. Buralarda ilgili memurluklarda çalışanlar tatil yapıyor. 2018 itibariyle sadece Adalet Bakanlığı açık ama dışarıdan kimseyi almıyorlar. Yuvalı koyunda bulunan bir resort otelin plajından da faydalanabilirsiniz.

Gizli Liman

Adanın batı ucunda gidebileceğiniz en son nokta burası. İncecik kumdan oluşan kumsalı çam ağaçlarının önünde uzanan, cennet gibi bir koy. Koyda köylüler tarafından büfe, tuvalet ve duş hizmeti veriliyor. Alışveriş için Uğurlu Köyü çok yakın.

Yıldız Koy

Yıldızkoy adanın kuzey kıyılarından denize girilebilecek neredeyse tek koy. Adada hakim rüzgar kuzeyden olduğu için burası genelde esintili.
Yıldızkoy, Gökçeada Sualtı Milli Parkı’nın içinde yer alıyor. Parkın karadan denize girilebilecek tek koyu burası.

Kuzulimani Plajı

Feribotun yanaştığı Kuzulimanı’nın uzun ve geniş bir kumsalı bulunuyor. Buradaki 3-4 günübirlik tesis şezlong-şemsiye ve kafe-restoran hizmeti veriyorlar. Belediyeye ait bir tuvalet ve geniş bir otopark alanı da bulunuyor. Adanın doğusunda bulunan plaj güney rüzgarlarına kapalı, yani lodos estiğinde deniz çok sakin.